Środa, 15 października 2008 r. |
| 13:00-17:00 | Recepcja Uczestników |
|
17:00-17:30 | Otwarcie Konferencji
|
|
17:30-19:00 | Referaty plenarne I, II i III
|
| 17:30-18:00 |
Grzegorz Żbikowski,
Priorytety finansowania infrastruktury informatycznej nauki.
|
| 18:00-18:30 |
Robert Gelfeld,
Utilizing National and International Systems, Applications and Services for the Information Community
|
| 18:30-19:00 |
Antoni Nowakowski,
Perspektywy rozwoju naukowych baz danych – Informacja Naukowa dla Społeczeństwa
|
|
19:00-22:00
|
Spotkanie towarzyskie - "Średniowieczna Biesiada na Grodzie",
Sopot
|
Czwartek, 16 października 2008 r. |
|
08:45-09:15 | Referat plenarny IV
|
| 08:45-09:15 |
Tadeusz Pankowski,
Integracja danych naukowych – modele i techniki
|
|
09:15-11:15
|
Sesja naukowa I "Narzędzia bazodanowe"
|
| 09:15-09:30 |
Sławomir T. Wierzchoń, Mieczysław A. Kłopotek, Krzysztof
Ciesielski, Dariusz Czerski, Michał Dramiński,
System analizy strukturalnej kolekcji dokumentów
|
| 09:30-09:45 |
Sebastian Ryszard Kruk, Adam Gzella, Arkadiusz
Kwoska,
wezelki.pl - Wyszukiwanie, Przeglądanie i
Współdzielenie Informacji z Wykorzystaniem Technologii
Semantycznych i Społecznych
|
| 09:45-10:00 |
Anna Lenart,
Bezpieczeństwo danych w systemach ERP
|
| 10:00-10:15 |
Jacek Maślankowski,
Zastosowania systemów hurtowni
danych w polskich organizacjach gospodarczych
|
| 10:15-10:30 |
Radosław Matusik,
Rozproszone bazy danych
|
| 10:30-10:45 |
Renata Słota, Darin Nikolow, Jacek Kitowski,
Wysokopoziomowe strategie replikacji danych dla
potrzeb realizacji usług przechowywania danych dla Społeczeństwa
Informacyjnego
|
| 10:45-11:00 |
Jacek Winiarski,
Metoda wyznaczania ryzyka w procesie budowy baz
danych
|
| 11:00-11:15 |
Jolanta Joszczuk–Januszewska,
Rola baz danych w przetwarzaniu siatkowym
|
|
11:15-11:30 | Kawa
|
|
11:30-13:00
|
Sesja naukowa IIa "Bazy techniczne"
|
| 11:30-11:45 |
Jakub Reczycki, Jacek Rumiński,
Opis słownikowy norm i rekomendacji
|
| 11:45-12:00 |
Piotr Zubielik, Marcin Lawenda,
Zastosowanie programu Elektrowiz w systemie
zarządzania danymi pomiarowymi
|
| 12:00-12:15 |
Barbara Namysłowska-Wilczyńska, Artur Wilczyński,
Przestrzenne analizowanie i prognozowanie zjawisk na
podstawie tematycznych baz danych z zastosowaniem metod
geostatystycznych
|
| 12:15-12:30 |
Władysław Gąsior, Zbigniew Moser, Adam Dębski,
Janusz Pstryś,
SURDAT – baza eksperymentalnych i modelowych
właściwości fizycznych stopów metali, potencjalnych
zamienników lutów bezołowiowych
|
| 12:30-12:45 |
Krzysztof Malicki,
Baza danych numerów telefonicznych i jej ekonomiczna wartość
|
| 12:45-13:00 |
Anna Adrian, Jarosław Durak, Dorota
Wilk-Kołodziejczyk,
Stanisława
Kluska-Nawarecka,
Hierarchizacja wiedzy
technologicznej stosowanej w diagnostyce wad
odlewniczych
|
|
13:00-14:00
|
Sesja naukowa IIb "Bazy medyczne"
|
| 13:00-13:15 |
Jacek Rumiński, Antoni Nowakowski,
Automatyczna generacja ankiet dla potrzeb badań
metodą delficką w projektach Foresight
|
| 13:15-13:30 |
Małgorzata Marciniak, Agnieszka Mykowiecka, Jakub
Waszczuk,
Automatyczne wypełnianie bazy danych pacjentów
diabetologicznych na podstawie wypisów szpitalnych
|
| 13:30-13:45 |
Teresa Mroczek, Jerzy W. Grzymała-Busse, Zdzisław
S. Hippe, Wiesław Paja,
Adam Buciński, Agnieszka Strepikowska, Andrzej
Tutaj,
Baza udarów mózgu – ocena skali Glasgow i skali
Rankina
|
| 13:45-14:00 |
Juliusz L. Kulikowski, Małgorzata Przytulska,
Problemy użytkowania specjalistycznych biomedycznych
baz danych obrazowych
|
|
14:00-14:45
|
Lunch
|
|
14:45-15:45 | Sesja promocyjna
|
| 14:45-15:05 |
Zbigniew Swoczyna, Sun Microsystems,
O sensie wirtualizacji słów parę
|
| 15:05-15:25 | Krzysztof Góźdź, Hewlett-Packard Polska,
Klaster obliczeniowy ze sklepu Internet'owego, macierz dyskowa z hipermarketu
|
| 15:25-15:45 |
Wojciech Mazurkiewicz, IBM Polska,
Zarządzanie treścią czyli słów kilka o przechowywaniu, dystrybucji,
integracji wszelkich typów treści cyfrowych, dostęp do nich i zarządzanie
nimi.
|
|
15:45-16:45 | Sesja III – Obrady okrągłego stołu
|
| 15:45-16:00 |
Prowadzenie – A. Nowakowski, CODATA,
Priorytety rozwoju baz danych i zasobów cyfrowych w służbie społeczeństwa
|
|
16:45-17:00 | Kawa
|
|
17:00-18:45 | Sesja naukowa IV "Bazy humanistyczne i artystyczne"
|
| 17:00-17:15 |
Anna Laszuk,
Narodowy zasób archiwalny – źródła informacji
|
| 17:15-17:30 |
Marek Marzec, Hubert Wajs,
Skarby Dziedzictwa Narodowego - cyfrowe kolekcje
dokumentów archiwalnych w Portalu Polska.pl.
|
| 17:30-17:45 |
Agnieszka Seidel-Grzesińska, Ksenia
Stanicka-Brzezicka,
Polski tezaurus dla dziedzictwa kulturowego
|
| 17:45-18:00 |
Mariusz Szwoch, Anna Michalska,
Moniuszko - interaktywna biblioteka cyfrowa
dokumentów muzycznych
|
| 18:00-18:15 |
Krzysztof Tyburek, Waldemar Cudny, Witold
Kosiński,
Automatyczna klasyfikacja instrumentów szarpanych w
multimedialnych bazach danych
|
| 18:15-18:30 |
Elżbieta Hajnicz, Grzegorz Murzynowski, Marcin
Woliński,
Anotatornia - lingwistyczna baza danych
|
| 18:30-18:45 |
Małgorzata Janiak,
Bazy danych – kryteria estetyczne
|
|
19:00-23:00
|
Uroczysta kolacja - "Wieczór Morski w Gdyni"
(żaglowiec "Dar Młodzieży", restauracja "Kapitan Cook")
|
Piątek, 17 października 2008 r. |
|
08:45-09:15
|
Referat plenarny V
|
| 08:45-09:15 |
Jan Marcin Węsławski,
OBIS – Ocean Biodiversity Information System –
nowa era w biologii morza
|
|
09:15-10:30 | Sesja naukowa V "Bazy przyrodnicze i GIS"
|
| 09:15-09:30 |
Izabela Śliż,
Możliwości programów GIS w zakresie importu i
eksportu danych przestrzennych zapisanych w formacie GML
|
| 09:30-09:45 |
Piotr Cichociński,
Propozycja metod wyznaczania atrybutów
nieruchomości dla baz danych wspomagających proces taksacji
|
| 09:45-10:00 |
Marcin Wichorowski,
InterRisk - Usługi wspomagające zarządzanie
kryzysowe w strefie morskiej i przybrzeżnej
|
| 10:00-10:15 |
Marek Zwierz,
Baza danych dla heterogenicznego zbioru informacji
środowiskowych
|
| 10:15-10:30 |
Sławomir Sagan,
Narodowe Centrum Danych Oceanograficznych w
Polsce - problemy i propozycje rozwiązań
|
|
10:30-10:45 | Kawa
|
|
10:45-13:00
|
Sesja naukowa VI "BWN"
|
| 10:45-11:00 |
Anna Domagalska,
Biblioteki cyfrowe jako złożone przedsięwzięcie
informatyczne
|
| 11:00-11:15 |
Agnieszka Lewandowska, Cezary Mazurek, Maciej
Stroiński, Marcin Werla, Jan Węglarz,
Federacja Bibliotek Cyfrowych w sieci PIONIER
|
| 11:15-11:30 |
Agnieszka Kasprzyk,
Przepraszam, dokąd jedzie ten pociąg,
lub o przydatności katalogu NUKAT
|
| 11:30-11:45 |
Maria Błażejewska, Joanna Kapusta, Elżbieta
Karpińska-Pawlak,
Bazy danych – chybiona inwestycja?
Z doświadczeń Ośrodka Informacji Naukowej i Technicznej Instytutu Zaawansowanych
Technologii Wytwarzania
|
| 11:45-12:00 |
Sebastian R. Kruk, Mariusz Cygan, Henryk Krawczyk,
JeromeDL - System Zarządzania Bibliotekami Cyfrowymi
z Wykorzystaniem Technologii Semantycznych i Społecznych
|
| 12:00-12:15 |
Pujanek Iwona, Korzystka Beata,
Analizy cytowań w oparciu o indeksy cytowań zawarte
w bazach Science Citation Index Expanded i Scopus
|
| 12:15-12:30 |
Henryk Szarski, Barbara Urbańczyk,
Ogólnopolskie Konsorcjum Chemical Abstracts –
dziewięć lat działalności i nowe perspektywy rozwoju
|
| 12:30-12:45 |
Adam Dudczak, Cezary Mazurek, Maciej Stroiński,
Marcin Werla, Jan Węglarz,
Scenariusze wykorzystania usług atomowych
rozproszonych bibliotek cyfrowych
|
| 12:45-13:00 |
Marek Niezgódka,
Infrastruktura zasobów wiedzy otwartej nauki: czyli o przyszłości programu BWN
|
|
13:00-14:00
|
Lunch
|
|
14:00-16:15
|
Sesja naukowa VII "Bazy biblioteczne"
|
| 14:00-14:15 |
Lidia Derfert-Wolf,
BazTech - baza danych o zawartości polskich
czasopism technicznych
|
| 14:15-14:30 |
Mariola Augustyniak,
Bazy własne biblioteki i ich znaczenie informacyjne
na przykładzie Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego
|
| 14:30-14:45 |
Bogusława Macheta,
Akademicka Biblioteka Cyfrowa – KRAKÓW,
międzyuczelniana biblioteka cyfrowa z dziedziny nauk technicznych
i ekonomicznych
|
| 14:45-15:00 |
Ewa Lewandowska,
Akcesja czasopism. Uzupełniający system dla
Biblioteki Naukowej Instytutu Badawczego Leśnictwa
|
| 15:00-15:15 |
Andrzej Koziara, Małgorzata Waga,
Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach =
Centrum Informacji Naukowej
|
| 15:15-15:30 |
Marianna Oklińska, Wanda Pochwatko-Kołodziejska,
Barbara Barwiołek, Irena Walczak-Koperska,
Tworzenie własnych systemów informacji w Centralnej
Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego
|
| 15:30-15:45 |
Bożena Hakuć, Robert Szczodruch,
Pomorska Biblioteka Cyfrowa dla regionu i kraju
|
| 15:45-16:00 |
Zofia Kasprzak, Renata Tomaszewska, Mariusz
Polarczyk,
Elementy marketingu i finansowania bazy AGRO
|
| 16:00-16:15 |
Małgorzata Jaworowska,
Biblioteczny kurs on-line jako
narzędzie wspierające katalog komputerowy biblioteki
naukowej
|
|
16:15-16:30 | Podsumowanie i zamknięcie Konferencji
|
| 16:30 - 18:30 |
Wizyta w nowej siedzibie CI TASK - Politechnika Gdańska
Transfer do CI TASK – osoby zainteresowane zwiedzaniem Centrum proszone są o rezerwację miejsca w autobusie e-mailem: infobazy@task.gda.pl lub w recepcji Konferencji
|