Program naukowy (ostatnie zmiany: 2014-09-10 08:30)
Aktualna wersja do druku w formacie pdf (A4)
Poniedziałek, 8. IX. 2014 r. – Politechnika Gdańska
Wtorek, 9. IX. 2014 r. – Politechnika Gdańska
08:40-09:20 | Referat plenarny 3: Juliusz L. Kulikowski "Jakość danych – pojęcia ogólne i sposoby oceny" | |||
09:20-10:00 | Referat plenarny 4: Cezary Mazurek, Maciej Stroiński, Marcin Werla, "Biblioteki cyfrowe impulsem do rozwoju nowych usług e-Infrastruktury – na przykładzie Federacji Bibliotek Cyfrowych" | |||
Sesja promocyjna | ||||
10:00 | Stanisław Rejowski (Action S.A.) | Implementacje nowych technologii serwerowych | ||
10:20 | Krzysztof Góźdź (HP) | HP StoreAll – wszystkie dane w jednym miejscu | ||
10:40 | Krzysztof Małek, Łukasz Sadalski (Wasko + HDS) | Jedna platforma dla wszystkich danych | ||
11:00 | Marcin Kaczmarski (Intel) | Optymalna konfiguracja serwera – zasady doboru komponentów | ||
11:20-11:40 | Przerwa na kawę | |||
Sesja naukowa IV – Narzędzia bazodanowe | ||||
11:40 | Jerzy W. Grzymała-Busse, Łukasz Piątek | LEMRG – algorytm generowania pokoleń reguł decyzji dla baz danych z dużą liczbą atrybutów | ||
12:00 | Henryk Krawczyk, Jerzy Proficz, Piotr Orzechowski | Modele przetwarzania aplikacji na klastrach obliczeniowych | ||
12:20 | Sławomir Szydłowski, Jacek Seń, Krzysztof Skibicki, Andrzej Kunicki, Lena Szymanek | System INTEGRYB jako zintegrowane repozytorium danych umożliwiające zaawansowaną analitykę badawczą | ||
12:40 | Michał Białoskórski | Rozproszone składowanie i przetwarzanie danych – dostępność, bezpieczeństwo, poufność | ||
13:00-14:00 | Lunch | |||
Sesja naukowa V – Bazy informacyjne I | ||||
14:20 | Małgorzata Janiak | Bazodanowy system informacyjny o ofercie edukacyjnej szkoły wyższej | ||
14:40 | Alicja Laskowska, Paweł Kędziora, Marcin Krystek, Bartosz Lewandowski, Cezary Mazurek, Juliusz Pukacki | MARKOS – semantyczne repozytorium otwartego oprogramowania | ||
15:00 | Andrzej Sobecki | Składowanie i dostęp do danych w rozproszonym systemie ochrony własności intelektualnej | ||
15:20-15:40 | Przerwa na kawę | |||
Sesja naukowa VI – Bazy informacyjne II | ||||
15:40 | Barbara Namysłowska-Wilczyńska, Janusz Wynalek | Analiza przestrzenna pola przemieszczeń na podstawie monitoringu geodezyjnego | ||
16:00 | Cezary Mazurek, Piotr Grzybowski, Marcin Wolski | Otwarty Standard Danych Oświatowych | ||
16:20 | Joanna Pardus | Integracja i udostępnianie danych przestrzennych w procesie tworzenia wizualizacji przyrodniczych | ||
16:40 | Mirosław Darecki, Marek Kowalewski, Jerzy Dera, Mirosława Ostrowska, Bogdan Woźniak | Dane i produkty zintegrowanego systemu satelitarnej teledetekcji Morza Bałtyckiego – SatBałtyk (więcej informacji tutaj) | ||
17:00 | Przemysław Kulesza, Piotr Piotrowski, Michał Wójcik | Spójne wyszukiwanie w zbiorze różnorodnych danych geograficznych – metamodel i metoda wyszukiwania | ||
19:00-22:00 | Morska Przygoda – wyjazd autobusów 18:30 sprzed WETI PG |
Środa, 10. IX. 2014 r. – Instytut Oceanologii w Sopocie
Data modyfikacji: 2014-12-05 14:44